Dolar 19,0713
Euro 20,5793
Altın 1.216,04
BİST 5.083,24
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 15 °C
Açık

Maddi Yardım Yapan Dernek Vakıf ve Kurumlar

Maddi Yardım Yapan Dernek Vakıf ve Kurumlar

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/devletyardimi/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Maddi Yardım Yapan Dernek Vakıf ve Kurumlar yoksulluk sınırında bulunan vatandaşların geçim zorluklarına destek olabilmesi adına yapılan sosyal yardım türüdür.

Sadece kurum, kuruluş, dernekler değil bunların yanı sıra para yardımı yapan ünlüler, zenginler ve iş adamları ihtiyaç sahiplerinin elinden tutmaktadır. Uzatılan bu eller sayesinde, ülkemiz de geçim zorluğu çeken bir çok aile temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Diğer bir destek türü de yoksul ailelerin çocuklarının eğitimden geri kalmaması adına eğitim bursu hayırseverler tarafından karşılanmaktadır.

Para yardımı yapan dernekler başvuru yapan vatandaşların başvurularını değerlendirmeye alarak gerçek ihtiyaç sahibi olup olmadıklarıyla ilgili araştırma yaparak para yardımı yapmaktadırlar. Yapılan inceleme neticesinde ihtiyaca binaen para, gıda, elbise, eşya gibi bir çok yardım yapılabilmektedir.

Bebek Aşı Parası Nasıl Alınır? Ne Kadar?

Para Yardımı Yapan Dernekler

 • İHH İnsani Yardım Vakfı
 • Hayrat Yardım Derneği
 • Dost Eli Derneği
 • Vuslat Derneği
 • Çare Derneği
 • Kocaeli İnsani Yardım Derneği
 • İnsani İnşa Derneği
 • Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği
 • Düşün Taşın Derneği
 • Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği
 • İyilik, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
 • Beşir Derneği
 • Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği
 • Türkiye Yardım Sevenler Derneği
 • Endes Engellilere Destek ve Yardım Derneği

Para Yardımı Yapan Vakıflar

maddi yardım yapan dernek vakıf ve kurumlar
Maddi Yardım Yapan Dernek Vakıf ve Kurumlar

Para yardımı yapan vakıflar ülkemizde önemli kurumlar arasında olan vakıflar aracılığıyla binlerce yoksulluk sınırında yaşayan ailelere destek sağlanmaktadır ve kuruluş amaçları yardım yapmaktır. Dernek ve Vakıflar gibi faaliyetlerini tespit etmiş oldukları yoksullara yönelik sürdürmektedirler.

Para Yardımı Yapan Vakıflar

 • Nef Vakfı
 • Türkiye Eğitim Vakfı (TEV)
 • Alp Acil İhtiyaç Projesi Vakfı
 • Türkiye Sokak Çocukları Vakfı
 • Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV)
 • Ayhan Şahenk Vakfı
 • İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH)

Para Yardımı Yapan Kurumlar

maddi yardım yapan dernek vakıf ve kurumlar
Maddi Yardım Yapan Dernek Vakıf ve Kurumlar

Para yardımı yapan kurumlar ülkemizde bulunan vatandaşlarımızın başvurularını alarak değerlendirir ve maddi konuda ihtiyacı olan kişileri tespit ederek sosyal yardım yaparlar. Para yardımı yapan derneklere benzer şekilde kurumlar da ihtiyaç görüldüğü takdirde para desteği sağlamaktadırlar.

Para Yardımı Yapan Kurumlar

 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü
 • Sosyal Hizmetler Müdürlüğü

Para Yardımı Yapan Ünlüler

maddi yardım yapan dernek vakıf ve kurumlar
Maddi Yardım Yapan Dernek Vakıf ve Kurumlar

Para yardımı yapan ünlüler ülkemizde oldukça fazladır ve isimlerinin gösteriş amaçlı kullanılmasını sevmeyenler olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği üzere bu ünlü sanatçılardan bir tanesi Haluk Levent kurmuş olduğu AHBAP Derneği aracılığıyla yardımlarını canlı yayın üzerinden yapmaktadır.

Haluk Levent yardım başvurusu nasıl yapılır? ya da AHBAP yardım başvurusu nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız; https://ahbap.org/giris?returnUrl=%2Fyardim linki üzerinden siteye üye olarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Diğer yandan ihtiyaç sahibi olan kişilere ulaşmak adına da yine Ahbap derneği resmi web sitesi üzerinden bağışlarınızı yaparak muhtaç ailelere sizde el uzatabilirsiniz.

Diğer yardım yapan ünlülerin listesini uzadı uzaya buraya eklemenin etik olmayacağını düşündüğümüzden dolayı listeye yer vermedik.

Para Yardımı Yapan Zenginler

Para yardımı yapan zenginler isimlerinin izinsiz olarak böyle mecralarda yayınlanmasını istemediklerinden dolayı bizde listeyi buraya ekleyemiyoruz. Fakat vatandaşlarımızın şunu bilmesini isteriz ki; Zenginler genel itibariyle bağışlarını dernek, vakıf veya kurumlara yaparak bu kurumlar aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı tercih etmektedirler.

Para Yardımı Yapan Hayırseverler

Para yardımı yapan hayırseverler isimlerinin açıklanmasını istemediklerinden dolayı burada listeye yer veremiyoruz. Ancak hayırsever olmak için yukarıda saymış olduğumuz yardım kuruluşlarına bağış yaparak ihtiyaç sahiplerinin yanında olabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Futbolcular

Para yardımı yapan futbolcular isimlerini gizli tuttukları için bu konu hakkında yönlendirme yapamıyoruz. Ancak ünlü futbolculara bireysel olarak ulaşmanız halinde sizleri geri çevirmeyeceklerini düşünüyoruz.

Para Yardımı Yapan Siteler

Para yardımı yapan siteler şeklinde maddi destek alabileceğiniz, yukarıda bahsi geçen derneklerin resmi web siteleridir. Bu sitelerin başvuru formunu doldurarak maddi destek ya da diğer taleplerinizi iletebilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Yabancılar

Para yardımı yapan yabancılar, dünyanın bir çok yerinde olup Afrika dahil yardım yaptıkları bilinmektedir. Bu yabancıların dünya genelinde fakir ülkelere bireysel olarak yardım yaptığı gibi yardım kampanyaları da başlattıkları görülmüştür.

Maddi Yardım Yapan Dernek Vakıf ve Kurumlar hakkında daha fazla destek alabilmek için yazımızın altında bulunan yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bebek Aşı Parası Nasıl Alınır? Ne Kadar? başlıklı makalemizde aşı parası, devlet yardımları ve Sosyal yardım hakkında bilgiler verilmektedir.

devletyardimi
Devlet destekleri, Sosyal Yardımlar, Belediye Yardımları ve özel yardımlarla ilgili olarak vatandaşların istifadesine içerik üretmekteyiz. 2022 yılında kurulan web sitemiz güncel kalmayı hedeflemektedir. Hukuk dışı bir paylaşım gördüğünüz anda iletişim kısmından lütfen iletişime geçin.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.