Dolar 20,5979
Euro 22,1065
Altın 1.297,71
BİST 4.951,35
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25 °C
Az Bulutlu

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama 2022

16.06.2022
754
A+
A-
Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama 2022

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/devletyardimi/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar online olarak cep telefonu veya bilgisayarı üzerinden kolayca sorgulama yapabilir. Ayrıca Özel güvenlik kartı başvurusu yapacak kişilerde yine aynı şekilde internet üzerinden yapabilmektedir. ÖGG kimlik kartı sorgulama işlemini T.C. kimlik numaranız üzerinden yapabiliyorsunuz.

Bu sorgulama işlemlerini yaparken devlet kurumlarına ait olan siteleri tercih etmeniz kişisel bilgilerinizin çalınmasını engelleyecektir. Başvuru yapan ve özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemi yapmak isteyen kişiler onlineislemler.egm.gov.tr adresi üzerinden sorgulama yapabilirler. Ayrıca aşağıda vermiş olduğumuz link bağlantılarından yaşamış olduğunuz ili seçerek sorgulama yapabilirsiniz. Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama yapmak için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

 • Online olarak sorgulama için EGM internet sitesi: “onlineislemler.egm.gov.tr”
 • Telefon ile bilgi edinmek için: “Özel Güvenlik Daire Başkanlığı”

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama 2022

Online olarak çevrimiçi sorgulama işlemi için vatandaşlar EGM resmi web sitesini kullanabilir. Bu işlemler için sadece aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı linki üzerinden yapabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama LİNKİ;

Yukarıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak Ankara özel güvenlik kimlik kartı sorgulaması yapabilirsiniz. Eğer farklı bir ilde ikamet ediyorsanız, linke tıkladığınızda açılan sayfa linkinde ”Ankara” yazan kısmı “İstanbul, Adana, Mersin, Antalya, Bursa, İzmir, Kocaeli, Sakarya” vs hangisiyse onunla değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Bu işlemi yapamıyor ve size zor geliyorsa aşağıda il il vermiş olduğumuz linkler üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz linklerde sizin ikamet ettiğiniz il yoksa yukarıda vermiş olduğumuz yöntemle yapabilirsiniz. Ancak link üzerinde Türkçe karakter kullanmamaya dikkat edin. Örnek; ”Çorum” yazacaksanız linke ”Corum” yazmanız gerekecektir.

ÖGG Kimlik Sorgulama 2022

ÖGG kimlik sorgulama yapabilmek için hangi ilde yaşıyorsanız o ile göre giriş yaparak sorgulama yapmalısınız. Aşağıda bir çok ili listeledik. Burada ikamet ettiğiniz ilin linkine tıklayarak ÖGG kimlik sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama yaptıktan sonra kimliklerinizin kaç günde size gönderildiğini merak ediyorsanız, haberimizin devamında bu konu hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz linke tıkladığınızda kim adına sorgulama yapacaksanız o kişinin T.C. kimlik numarası ve açılan sayfada sizden istenen güvenlik kodunu girerek sorgulamanızı tamamlayabilirsiniz.

EGM Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama

EGM.gov.tr resmi web sitesi üzerinde bulunan özel güvenlik kimlik kartı sorgulama ekranı sayesinde T.C. kimlik numaranızla sorgulama yapabilirsiniz.

Telefon ile Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama

İnternet üzerinden sorgulama yapamayan kişiler için aşağıda vermiş olduğumuz telefon numaraları üzerinden sorgulama yapabilmeleri mümkün.

 • İstanbul: 0212 567 46 51
 • Ankara: 0312 224 12 22 / 0312 287 34 93
 • Manisa: 0236 233 14 14
 • Antalya: 0242 325 09 34
 • Mersin: 0324 328 42 90
 • Bursa: 0224 451 89 69

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ne Zaman Çıkar?

Gerçekleştirilen başvurularla ilgili tüm yetkili birim Özel Güvenlik Daire Başkanlığı‘dır. Daha öncesinde bu işlemlerin takibi Pasaport ve Güvenli Belge Daire Başkanlığı tarafından yapılmaktaydı.

Bu değişiklikle birlikte önlemlerde üst seviyeye çıkarılarak sahteciliğin önüne geçilmesi için tedbirler alındı.

Başvurularını valilikler kanalıyla yapmanız durumunda güvenlik soruşturması ve arşiv kontrolü sonrasında toplanılan belgeler valilikle paylaşılmalıdır. Teslim edilen belgelerin kontrolü ve onaylanmasının ardından “Özel Güvenlik Daire Başkanlığı” tarafından da onay verilir ve kimlik kartınız aynı gün içerisinde teslim edilir.

Özel Güvenlik kartı basım süresi;

 • İl merkezlerine 3 gün,
 • İlçe merkezlerine 4 gün,
 • Köy ve kasabalar için ulaşım biraz daha zor olduğundan 7 gün kadar sürebilir.

Yukarıdaki yazımızdan da anlaşılacağı üzere köy ve kasabalar için ulaşım süresi il ve ilçelere göre daha uzun olabilmektedir. Başvuru sürecini etkileyen diğer bir etken ise, yapılan başvuru adedidir. 2022 yılında 600 ile 1.300 arasında başvuru kabul görmektedir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Nasıl Çıkartılır?

Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama yaptığınızda başvurunuzun onaylanması halinde onay sürecinden sonraki 1 hafta içerisinde kimlik kartınızı çıkartabilirsiniz. Ayrıca kimlik kartınızı eğitim aldığınız kurumdan alabilirsiniz. Bunun dışında başvuruyu farklı bir kanal üzerinden yaptıysanız teslimatlar PTT aracılığıyla yapılacaktır. ÖGG kimlik kartını, ÖGG sınavına girerek kazanabiliyorsunuz.

Özel güvenlik sertifikası alan kişiler bulundukları ile bağlı Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne gitmek suretiyle sizden istenen belgeleri teslime ederek te özel güvenlik kimlik kartınızı alabilmeniz mümkün. Ayrıca Özel güvenlik şube müdürlüklerine gitmek için randevu almanız gerekir.

Özel Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır?

Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama bilgileri vermiş olduğumuz bölümde anlattığımız bilgilerden de anlayacağınız üzere bağlı bulunduğunuz il üzerinden yapabilirsiniz. Özel güvenlik sertifikası alabilmek için yetkilendirilmiş bir kuruma müracaat ta bulunarak, silahlı ve silahsız özel güvenlik sertifikası almanız gerekmektedir. Sertifikayı almaya hak kazanan kişiler daha sonrasında özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemi yapabilirler. Eğitim alan kişiler daha sonrasında EGM’nin düzenlediği ÖGG sınavına girmek zorundadırlar. Sınavı başarılı bir şekilde tamamlayan vatandaşlar ÖGG kimlik kartı sorgulama ve çıkartma işlemini yapabilirler.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama, internet üzerinden online olarak yapabileceğiniz gibi telefon aracılığıyla da yapabilirsiniz. Peki özel güvenlik kimlik kartı çıkarmak için hangi belgeler lazım? diye merak ediyorsanız aşağıda sırasıyla neler lazım olduğunu ekledik. Ayrıca ÖGG kimlik sorgulama işlemi yapabilmek ve kartı alırken hangi belgeler lazım onları da aşağıda belirttik.

Özel güvenlik kartı için gerekli belgeler;

 • Dilekçe
 • Temel Eğitim Sertifikasının aslı ve 1 adet fotokopisi,
 • Sağlık kurulundan alınan rapor. Alınan raporun karar bölümünde ”Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Olabilir” ibaresinin bulunması,
 • Öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi. (Diploma, Tasdikname, Öğrenci Belgesi vb.)
 • 2 adet “Güvenlik Soruşturması” ve “Arşiv Araştırması Formu”
 • 2 adet kimlik fotokopisi. (Üzerinde TC yazan ehliyet, pasaport da olur.)
 • Kan grubunu gösteren belge
 • 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Ruhsat harcı makbuzu
 • Sabıka yadı (E-Devlet üzerinden çıkarılabilir)

Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama

Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama yapabilmek için yukarıda bahsetmiş olduğumuz adımları takip edebilirsiniz. Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama yapmak için kullanılacak kanallar internet, şube veya telefon aracılığıyla yapılabilmektedir.

Özel Güvenlik Kartı Ne Zaman Gelir?

Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemi yapmak isteyen kişiler yapmış oldukları başvuru ve sınav sonrasında kimlik kartlarının ne zaman geleceğini merak ediyorlar. Başvuru esnasında vermiş olduğunuz adresinize özel güvenlik kartı PTT aracılığıyla ulaştırılmaktadır. Bu nedenle PTT Kargo teslimat süreci kartınızın ne zaman geleceğini belirleyen etkendir.

Özel güvenlik kartım kargoyla geldi evde bulamadılar ne yapmalıyım? diye soruyorsanız, kargonuz siz evde yoksanız dağıtım yapan PTT kargo şubesine geri götürülür. Geri götürülen kargo tekrar dağıtıma çıkmaz ancak 10 gün şubede bekletilir ve şubeden teslim alabilirsiniz. Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemiyle ilgili aklınıza takılan diğer soruları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Sitemizde daha önce yayınlanan diğer sorgulama konuları;

Türk Telekom Cihaz Puanı Sorgulama

T.C. Kimlik Numarası ile İcra Dosyası Sorgulama

E-Devlet ve PTT Doğum Parası Başvuru Sorgulama

TC Kimlik No ile Emekli Maaşı Sorgulama

Bağcılar Devlet Hastanesi Tahlil Sonucu Sorgulama

Bir önceki yazımız olan Yazılımcı Maaşları Ne Kadar? 2022 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

devletyardimi
Devlet destekleri, Sosyal Yardımlar, Belediye Yardımları ve özel yardımlarla ilgili olarak vatandaşların istifadesine içerik üretmekteyiz. 2022 yılında kurulan web sitemiz güncel kalmayı hedeflemektedir. Hukuk dışı bir paylaşım gördüğünüz anda iletişim kısmından lütfen iletişime geçin.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.